Klimatyzator ścienny – nazywany również naściennym – to urządzenie wchodzące w skład instalacji klimatyzacji. W praktyce klimatyzator ścienny składa się z dwóch jednostek, takich jak:

  • klimatyzator ścienny wewnętrzny – jednostka montowana na ścianie wewnątrz klimatyzowanego pomieszczenia,
  • klimatyzator ścienny zewnętrzny – jednostka montowana na ścianie zewnętrznej (elewacji) budynku,
  • w sprzedaży są również dostępne jednostki zewnętrzne z możliwością montażu na dachu budynku.

Klimatyzatory Samsung – opis działania

Klimatyzator ścienny umożliwia utrzymanie zadanych warunków klimatycznych – temperatury i wilgotności powietrza – w pomieszczeniu, w którym został zainstalowany. Zależnie od układu i rozmiaru pomieszczeń oraz mocy klimatyzatora, a także jego umiejscowienia w pomieszczeniu jeden klimatyzator może się okazać wystarczający do zapewnienia określonych warunków w więcej niż jednym pomieszczeniu.

Klimatyzator składa się ze sprężarki, parownika, skraplacza oraz systemu wentylatorów, które wymuszają obieg powietrza niezbędny do jego prawidłowej obróbki – ochłodzenia lub ogrzania i nawilżenia. Bezproblemowa współpraca elementów znajdujących się w jednostkach wewnętrznej i zewnętrznej zapewnia dostosowanie temperatury w pomieszczeniu do potrzeb oraz oczekiwań jego użytkowników, a także wymogów danego procesu, który w tym pomieszczeniu przebiega.

Wysokiej jakości klimatyzatory Samsung znajdują zastosowanie w obiektach mieszkalnych – domach jedno i wielorodzinnych – a także różnego rodzaju obiektach komercyjnych i budynkach przemysłowych.

Obsługą handlową w zakresie sprzedaży klimatyzatorów obejmujemy całe województwo dolnośląskie. Do skorzystania z oferty w szczególności zapraszamy klientów z terenu miasta Legnica oraz okolicznych miejscowości, którzy – ze względu na dogodną lokalizację naszej siedziby – mogą osobiście obejrzeć klimatyzatory Samsung dostępne w naszej ofercie oraz zapoznać się z innymi komponentami instalacji, jakie mamy do zaoferowania. Znajdziecie nas Państwo w Nowej Wsi Legnickiej (k. miasta Legnica).