Klimatyzacja z lampą UV

Coraz większe zainteresowanie tematem klimatyzacji oraz rosnąca liczba oferowanych na rynku rozwiązań w tym zakresie, zwiększa konkurencyjność branży i daje szansę na rozwój i udoskonalanie urządzeń klimatyzacyjnych.

Wiadomo, że klimatyzacja musi być energooszczędna, cicha oraz zapewniać pełen zakres regulacji, które zapewnią odpowiedni komfort cieplny. Jednak biorąc pod uwagę współczesne potrzeby świata i podążając za światowymi trendami, najważniejsza staje się obróbka powietrza, również pod kątem jego jakości, jak i składu.

Rosnąca liczba alergików w naszym społeczeństwie sprawiła, że specjaliści i inżynierzy z branży opracowują klimatyzacje wzbogacone o systemy filtrujące powietrze. Zastosowany w klimatyzacji wielostopniowy system filtrów w połączeniu z funkcjami klimatyzacji, pozwala skutecznie i wydajnie odfiltrować z przepływającego przez urządzenie powietrza kurz, zarazki i drobnoustroje.

Klimatyzacje nowej generacji wyposażone zostały dodatkowo w lampy UV do sterylizacji powietrza. Klimatyzacja z lampą UV pozwala wyeliminować bakterie, wirusy i alergeny w miejscu pracy urządzenia wyposażonego w technologię sterylizacji UV-C.

Technologia sterylizacji UV-C

Obecnie wykorzystana w klimatyzacji lampa o działaniu dezynfekującym naświetla promieniami UV-C przepływające przez klimatyzator powietrze, oczyszczając je tym samym z wirusów i bakterii. Biobójcza lampa emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko wtedy gdy funkcja jest włączona, dlatego promienie nie wydostają się poza urządzenie, co sprawia, że jest ono bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii

Należy pamiętać, że wirusy rozprzestrzeniają się głównie drogą kropelkową, na przykład w trakcie rozmowy, kaszlnięcia czy kichnięcia. Ich żywotność z kolei wynosi od kilku godzin nawet do kilku dni. Wirusy i bakterie przenoszone są na naszych ubraniach i obuwiu i w ten sposób dostają się do naszych domów. Zanieczyszczenia z powietrza dostają się do górnych i dolnych dróg oddechowych, a zawarte w powietrzu wirusy i bakterie powodują wiele problemów zdrowotnych i groźnych chorób.

Technologia sterylizacji UV-C w klimatyzacji może skutecznie chronić przed wirusami i bakteriami. Udowodniono, że hamuje rozwój wirusa SARS-CoV-2 do nawet 99,99%, co zostało oficjalnie potwierdzone certyfikacją globalnej organizacji badawczej Texcell S.A.

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z ofertą produktów i usług świadczonych na terenie miasta Legnica i całego województwa dolnośląskiego oraz do nawiązania kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości.