Klimatyzatory z jonizatorem

Klimatyzatory posiadają wiele różnych systemów filtracji powietrza, których zadaniem jest oczyszczanie przetwarzanego powietrza z zanieczyszczeń stałych, nadmiaru wilgoci i przykrych zapachów. Stosowane od lat w klimatyzatorach systemy filtracji powietrza chronią użytkowników przed szkodliwym wpływem substancji zawartych w powietrzu, jednocześnie wydłużając żywotność samego urządzenia. Obecnie coraz bardziej popularne na rynku klimatyzatorów dla domu stają się klimatyzatory z jonizatorem. Czym się charakteryzują? Dlaczego warto je wybierać?

Jak działa klimatyzator z jonizatorem?

Jonizator to urządzenie służące do sterylizowania powietrza. Zadaniem sterylizacji powietrza jest usuwanie szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów, wirusów, bakterii, roztoczy i alergenów, które dostają się do kanałów wentylacji i klimatyzacji, gdzie się namnażają stanowiąc zagrożenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale usuwanie drobnoustrojów i bakterii oraz innych zanieczyszczeń biologicznych z powietrza to nie jedyne zadanie klimatyzatora z jonizatorem. Urządzenia tego typu są znane ze skutecznego usuwania przykrych zapachów i zapewniania optymalnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jonizator łączy cząsteczki wody w powietrzu, dzięki czemu poziom jego wilgotności jest optymalny.

Wybierając klimatyzatory z jonizatorem warto pamiętać o tym, że jonizator sterylizuje nie tylko powietrze przechodzące bezpośrednio przez urządzenie, ale również całe powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. To dlatego klimatyzacja z jonizatorem jest doskonałym wyborem dla alergików oraz osób obniżonej odporności. To także niezastąpione rozwiązanie dla domu, w którym mieszka czworonożny pupil.

Jak wyglądają klimatyzatory z jonizatorem?

W ofercie klimatyzatorów dla domu posiadamy dwa modele klimatyzatorów z jonizatorem. To klimatyzatory ścienne ROTENSO Kuka i INNOVA Racker. Obywa urządzenia nie różnią się od standardowych klimatyzatorów ściennych rozmiarem, ani kształtem. Są to urządzenia charakteryzujące się uniwersalnym designem, dzięki czemu doskonale komponują się we wszystkich typach pomieszczeń.

Klimatyzatory z jonizatorem oferujemy na terenie całego województwa dolnośląskiego. Zapewniamy pomoc w wyborze najbardziej optymalnego urządzenia oraz projekt instalacji klimatyzacji, która najlepiej będzie odpowiadała na potrzeby Twojego domu lub mieszkania. Działamy kompleksowo zapewniając nowoczesne komponenty oraz profesjonalny montaż urządzeń.

Osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy z naszą firmą zachęcamy do kontaktu.

Zapytaj o ofertę klimatyzacji